איך בוחרים משרד יחסי ציבור

כל הטיפים לבחירת משרד יח"צ על התמחות, שירות ואזור גיאוגראפי

 

המדריך המלא לבחירת משרד יח"צ וטיפים נוספים

בחירת משרד יחסי ציבור היא מטלה קשה במיוחד למי שלא מכיר את נבכי הענף. לרוב בעלי העסקים הפגישה עם עולם יחסי הציבור היא מעט מבלבלת, בעיקר כי היא לא ניתנת לכימות בדומה למקצועות אחרים כגון פרסום.

אז איך בכל זאת בוחרים משרד יח"צ? להלן כמה טיפים לבחירת משרד.

 

בחירת משרד יחסי ציבור

 

בחירת משרד יחסי ציבור לפי שירות

כיום משרדים רבים מתמחים במתן שירות ספציפי מאוד למגוון תחומי תוכן, כגון יחסי ציבור בפייסבוק, יחסי ציבור ברשתות חברתיות, הפקת אירוע יחצני ועוד.

לעוד מידע על תחומי שירות נפוצים: מצא משרד יחסי ציבור לפי שירות

 

בחירת משרד יחסי ציבור לפי תחום התמחות

בדומה לעורכי דין, רופאים ושלל מקצועות פרופסיונאליים אחרים, יחסי ציבור, הופך להיות יותר ויותר בכל שנה, עולם של התמחויות עם משרדים אשר מתמחים בנישה תכנית ספציפית. כך תמצאו היום משרדי יחסי ציבור העסקים אך ורק במסעדות, כאלה המייצגות אך ורק עורכי דין, וכאלה העובדים אך ורק בתחומי ההיי טק השונים.

לעוד אינפורמציה על בחירת משרד יחסי ציבור לפי תחום התמחות

 

בחירת משרד לפי אזור ועיר

ישנם יתרונות רבים בבחירה בעבודה מול משרד יחסי ציבור אזורי מתמחה, וזה נכון לבית עסק הממוקם בתל אביב ורוצה משרד יחסי ציבור תל אביבי, או לעסק היושב בראשון לציון ורצה משרד יחסי ציבור ראשל"צי.

ההיגיון בשתי הבחירות זהה ויש בו צדק רב, בייחוד בעבודה מול משרדי בוטיק. כשבית העסק יושב ליד משרד יחסי הציבור שלו, ליחצן קל יותר לבקר, הם יבינו יותר את המנטאליות המקומית ואת הניואנסים השיווקיים שיותר סביר שיצליחו,  ובעיקר הם ישלטו במדיות המקומיות יותר טוב מיחצן לא מקומי.

בנושא זה רצוי להרחיב מאחר שחלק גדול מעבודת יחסי הציבור ארוכת הטווח נעשית דווקא בעיתונות המקומית. וזה גם הגיוני. תושב אשדוד, לדוגמא, ינצל ביתר קלות מידע על הטבות ומבצעים בעיר מגוריו, מאשר מבצע שקרא עליו בעיתון ארצי בעיר אחרת ומרוחקת ממקום מגוריו.

לחיפוש משרדי יח"צ מובילים לפי אזור גיאוגראפי בישראל

 

גדול יותר זה לאו דווקא טוב יותר

הנטייה הטבעית של רוב האנשים זה לבחור מותג מוכר, ובנוסף, משרד גדול. יש בכך המון יתרונות, בעיקר לארגונים יותר גדולים הזקוקים למערך ארגוני יותר גדול ולשירותים הנוספים אותם משרד גדול יכול להעניק.

יחד עם זאת, לפעמים דווקא המשרדים הקטנים והמתמחים הם הרבה יותר טובים (בנישה הספציפית שלהם), מאחר שהם מנהלים עבודה רציפה, ארוכת שנים ואינטימית עם העיתונאים בנישה שלהם.

בנוסף, הם לרוב גם הרבה יותר זולים.  קראו על יחסי ציבור לעסקים קטנים

 

הכימיה של יחסי הציבור

לבסוף, העצה הכי חשובה היא לבחור את מי שהכי נוח לכם איתו. עבודת יחסי ציבור היא עבודת סינרגיה בין המשרד לבין בעלי בית העסק. לא ניתן להמעיט בחשיבות העצומה של איכות הקשר עם מנהל יחסי הציבור שלכם.

יחסי ציבור היא בסופו של דבר עבודה של אמון. כאנשי יחסי ציבור אנו יודעים המון אינפורמציה רגישה על העסק- קשיים, תקלות, משברים, אסטרטגיה, סודות מסחריים ועוד.

מניסיון, מומלץ מאוד שיהיה לכם קשר איכותי ונעים עם אנשי הסוד שלכם, אחרת סיכויי ההצלחה של המהלך נמוכים.

בהצלחה!

 

עוד מאמרים על יח"צ שעלולים לעניין אתכם

 

יחסי ציבור

איך בוחרים משרד יחסי ציבור

ההבדל בין יחסי ציבור לפרסום

ההבדל בין יחסי ציבור לשיווק

יחסי ציבור בעידן האינטרנט

יחסי ציבור ומדיה חברתית

יחסי ציבור יצירתיים

כמה עולה יחסי ציבור

מי זקוק ליחסי ציבור

משרדי יחסי ציבור מובילים

לימודי יחסי ציבור

 

 

זקוקים למשרד יח"צ? שירות יחסי ציבור בקליק נועד עבורכם

בכל נושא ועניין אתם כמובן מוזמנים ליצור עמנו קשר למציאת משרד יחסי הציבור המוביל ביותר עבורכם. השירות ניתן ללא התחייבות וללא עלות. כל מה שנותר לעשות בדרך למציאת משרד יח"צ מוביל בתחומכם זה ליצור עמנו קשר באמצעות טופס המייל בתחתית העמוד ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי.

 

חיפוש משרד יחסי ציבור על פי שירות    חיפוש משרד יחסי ציבור על ענף עסקי    חיפוש משרד יחסי ציבור על פי אזור

 

שתף